Chorzy na raka płuca spotkali się w stolicy

Prawie 50 chorych z rakiem płuca i ich bliskich uczestniczyło 15 listopada w II Sesji dla pacjentów, która odbyła się w ramach XII Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca, w Centrum Konferencyjnym LIM Warszawa

Spotkanie nieprzypadkowo zostało zorganizowano w listopadzie, który jest Miesiącem Raka Płuca. W tym roku odbyło się dokładnie w Światowym Dniu Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada. Uczestnicy przyjechali niemal z całego kraju: ze Szczecina, Gdańska, Śląska i innych regionów. Jako prelegenci wystąpili najlepsi polscy lekarze i eksperci zajmujący się leczeniem raka płuca oraz opieką nad pacjentami z tą chorobą.

Program całodniowego spotkania obejmował zarówno wykłady na temat metod leczenia, badań klinicznych, jak i warsztaty (psychologiczne, fizjoterapeutyczne, dotyczące rzucania palenia) oraz dyskusję poświęconą tzw. terapiom niekonwencjonalnym.

Rozstrzygnięto konkurs Polskiej Grupy Raka Płuca na najlepszy oddział leczący pacjentów z rakiem płuca (wygrało Centrum Onkologii w Bydgoszczy) oraz wyróżniono czterech chorych, wspierających innych pacjentów. Brawa z okazji 10-lecia istnienia zebrało Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin, które pokazało film przygotowany z okazji swojego jubileuszu.

Sesja dała możliwość zdobycia nowej wiedzy, z czego uczestnicy chętnie korzystali, zadając ekspertom liczne pytania. Mogli też się poznać i wymienić doświadczenia, czemu sprzyjał smaczny lunch i klimatyczna kolacja.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Polską Grupę Raka Płuca oraz Forum Raka Płuca, z pomocą organizacji pacjenckich oraz przy wsparciu firm, tj. Bristol-Myers Squibb, Boehringer Inhelheim, MSD, Roche.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=LRea5JhPcGA

Zapisz się do newslettera