O raku płuca w mediach

Prof. Paweł Krawczyk dla Medexpressu: „Nie mamy, co najbardziej nas boli, możliwości leczenia chorych za pomocą immunoterapii”

O możliwościach leczenia chorych na raka płuca w rozmowie z Iwoną Szymallą mówi prof. Paweł Krawczyk, kierownik Pracowni Immunologii i Genetyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Link do materiału: http://www.medexpress.pl/prof-krawczyk-nie-mamy-co-najbardziej-nas-boli-mozliwosci-leczenia-chorych-za-pomoca-immunoterapii/68734


 

Anna Żyłowska dla Medexpressu: „Nie mamy refundowanych nowoczesnych leków pozwalających zmienić raka płuca z choroby śmiertelnej w przewlekłą”

O problemach pacjentów z rakiem płuca w rozmowie z Iwoną Szymallą mówi Anna Żyłowska, prezes Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca Oddział w Szczecinie.

Link do materiału: http://www.medexpress.pl/nie-mamy-refundowanych-nowoczesnych-lekow-pozwalajacych-zmienic-raka-pluca-z-choroby-smiertelnej-w-przewlekla/68747


 

Ewelina Szmytke dla Medexpressu: „Dzięki nowoczesnym lekom rak płuca może być chorobą przewlekłą”

O raporcie dotyczącym nierówności w dostępie do wczesnej diagnostyki, nowoczesnych terapii oraz kompleksowej opieki w raku płuca w rozmowie z Iwoną Szymallą mówi Ewelina Szmytke ze Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca Oddział w Gdańsku.

Link do materiału: http://www.medexpress.pl/dzieki-nowoczesnym-lekom-rak-pluca-moze-byc-choroba-przewlekla/68769


 

„Tylko Zdrowie” Gazety Wyborczej o diagnostyce i leczeniu raka płuca

Na łamach wydania specjalnego „Tylko Zdrowie”, magazynu Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł pt. „Rak płuca za długo ukryty”. O niepokojących objawach i właściwej diagnozie raka płuca oraz o różnorodności i skuteczności terapii onkologicznych stosowanych w leczeniu tego typu nowotworu wypowiada się prof. Rafał Dziadziuszko – ekspert Polskiej Grupy Raka Płuca, krajowy konsultant ds. radioterapii onkologicznej.

Link do pełnej pełnej treści artykułu <<–


Onkolog: Polska czeka na refundację immunoterapii

Zapisz się do newslettera